Šamanské putovanie v Chorvátsku 2

Milí priatelia,

opäť Vás pozývam na zážitkový kurz Šamanské putovanie spojený s dovolenkou strávenou v Chorvátsku na ostrove Hvar, v malej čarovnej obci Sućuraj.

Ide o magické miesto, silové pole trojuholníka, ktorý tvoria Národný Park pohoria Biokovo, ostrovy Brač a Hvar (nazývaný aj „ostrov levandule“).

Čakajú nás tu unikátne energie, ktoré podporia silu skupiny. Pozdvihnú a posilnia Vášho ducha na Ceste Šamana.

KURZ:
Naučíte sa pradávnym technikám priameho kontaktu s duchovným svetom, komunikovať s duchovnými ochrancami či duchovným učiteľom za pomoci šamanského bubnovania.

Počas pobytu sa naučíte vstupovať do Dolného sveta, kde si nájdete svoje silové zviera, ktoré Vás bude sprevádzať počas všetkých šamanských ciest duchovnými svetmi, bude Vás chrániť v duchovných svetoch ako aj fyzickom svete a nakoniec Vám dodá silu, keď to budete potrebovať.

Tiež sa naučíte vstupovať do Horného sveta, kde si nájdete svojho duchovného učiteľa. Tento Vás bude viesť a učiť počas Vášho ďalšieho života. Naučíte sa aj základom liečenia a pomoci druhým, šamanským piesňam i tancom ako aj precítiť silu prírody daného miesta.

PRINESTE SI SO SEBOU:

  • karimatku
  • šatku na prikrytie očí (!)
  • malý slnečník, prípadne plachta na zakrytie celého tela (proti priamemu slnečnému žiareniu)
  • členitý kameň veľkosti grapefruitu (nie hladký kameň!), kameň nehľadajte na mieste konania kurzu, po použití kameň vráťte na to isté miesto odkiaľ ste ho vzali
  • poznámkový blok a pero
  • hrkálky, bubny (voliteľne)
  • minerálnu alebo stolovú vodu

MIESTO KONANIA:
Sućuraj (Sučuraj) je malé mestečko a prístav na ostrove Hvar (Stredná Dalmácia, Chorvátsko). Prvá zachovaná písomná zmienka o Sućuraji sa datuje do 14. storočia, no o starovekom Sućuraji sa hovorí už v Homérovej Iliade, v ktorej sa Sućuraj nazýva Kilá na východe Leke (Hvaru).

Podľa legendy, v lokalite Koščák-Oglavak pri Sućuraji sa nachádzalo nádvorie ilýrianskej kráľovnej Teuty. Vládla od roku 231. do roku 219. pred n. l. a bola vo vojne proti Rimanom. Na podporu legendy o kráľovnej Teuty v Sućuraji svedčí zachovalá stena, ktorá je známa ako "Teutin múr" a mnoho potopených rímskych galér, nájdených vo vodách okolo mesta. O prítomnosti Ilýrianov svedčí aj staroveký ilýriansky cintorín. V klenotnici farského domu stojí väčší úlomok rímskej bielej mozaiky, ktorý sa nachádza v areáli kláštora. Podľa niektorých historických prameňov sa tu nachádzajú pozostatky dvoch rímskych osád. Zdroj: Sućuraj.

Mesto leží v najvýchodnejšej časti ostrova, až takmer u jeho najvýchodnejšieho cípu. Má 357 stálych obyvateľov (2011), ktorí žijú hlavne z turizmu a rybolovu. Stará časť obce sa rozkladá okolo úzkej sućurajskej zátoky, ktorá je orientovaná na juh. Ostrov Hvar sa Sućurajom najviac približuje k pevnine vzdialenej len 5 km. Na tomto krátkom úseku jazdí trajekt z prístavu Drvenik na Makarskej riviére. Ostrov Hvar je známy svojou priaznivou stredomorskou klímou a vysokým počtom slnečných dní. Veď Sućuraj je s viac ako 2700 hodinami slnečného svitu ročne jedným z najslnečnejších a najteplejších miest ostrova. Sućuraj je pretkaný úzkymi uličkami so starými domami a obklopený vinohradmi, olivovými a figovníkovými hájmi. Z osady na Vás dýcha kľud a pohoda.

Cesta z prístavu k miestu ubytovania

LEKTOR:
Peter Šimkovič v roku 1995 zorganizoval v spolupráci s Nadáciou pre šamanské štúdie (The Foundation for Shamanic Studies) prvý šamanský kurz na Slovensku, ktorý viedol riaditeľ rakúskej pobočky Paul Uccusić. V roku 1996 sa zúčastnil intenzívneho workshopu pod vedením Dr. Michaela Harnera zakladateľa Nadácie pre šamanské štúdie. Dlhodobo pracuje ako šamanský liečiteľ s klientmi zo Slovenska, Česka, Francúzska a Veľkej Británie.

TERMÍN KURZU:
2. - 9. 9. 2019

ČASOVÝ HARMONOGRAM:
1.deň:
do 18:00 príchod na miesto konania kurzu, ubytovanie
18:00 registrácia účastníkov, organizačné pokyny

2.deň:
16:00 – 18:00 teoretický úvod, oficiálne zoznámenie sa účastníkov

3. – 7.deň:
08:00 – 10:30 program kurzu
11:30 – 18:00 voľný program
18:00 – 19:00 večerná diskusia, konzultácie

8.deň:
do 10:00 odchod domov

OBMEDZENIA:
Nadmerné požívanie alkoholických nápojov, akékoľvek požívanie návykových, halucinogénnych či psychedelických látok je počas celého pobytu zakázané. Účastníkom tiež odporúčame, aby pred samotným programom kurzu nepožívali kávu, čierny čaj alebo energetické nápoje. Tieto látky nepriaznivo ovplyvňujú stav vedomia a môžu byť silnou prekážkou pre úspešné absolvovanie kurzu. Ak užívate lieky, ktoré by mohli ovplyvniť vašu pozornosť, schopnosť sústrediť sa alebo majú tlmiace účinky, prekonzultujte svoju účasť priamo s lektorom kurzu.

DĹŽKA POBYTU:
8 dní/7 nocí

UBYTOVANIE:
Ubytovanie zabezpečuje organizátor akcie v dvojpodlažnom apartmánovom dome, v izbách pre dve osoby so spoločnou kuchyňou a sociálnymi zariadeniami zvlášť na každom z poschodí. Kapacita tohto apartmánového domu je 8 x 2 lôžka.

Pre rodiny s malými deťmi alebo väčší záujem o kurz, zabezpečujeme ubytovanie aj v dvoch ďalších apartmánoch s kapacitou 2 x 2 lôžka v každom z nich. Aj tieto apartmány sú vybavené kuchyňou a spoločnými sociálnymi zariadeniami.

DOPRAVA:
Individuálna s možnosťou spolujazdy pre tých, ktorí nemajú vlastné motorové vozidlo (viac info v prihláške)

STRAVA:
Individuálna v plne zariadenej kuchyni, v reštauráciách, prípadne u majiteľky apartmánového domu (viac info v prihláške)

CENA:
240,- €/osobu (zahŕňa kurzový poplatok a ubytovanie na 7 nocí), ak bude zaplatená záloha 120,- € do 31. 7. 2019
270,- €/osobu (zahŕňa kurzový poplatok a ubytovanie na 7 nocí), pri zaplatenej zálohe od 1. 8. 2019
Zvyšná suma bude doplatená priamo na mieste konania kurzu.

Odhadovaná cena za celý pobyt včítane kurzového poplatku, ubytovania, stravy a cestovného (pri zdieľaní nákladov na auto 4 osobami): cca 500,- €

PLATBY:
Platby zasielajte na účet ANNWIN Zvolen, IBAN číslo SK5411000000002920882447 v Tatrabanke, a.s., pobočka Zvolen, VS: 0209092019, do správy pre prijímateľa uveďte meno prihlásenej osoby. Číslo variabilného symbolu (VS) slúži pre identifikáciu typu kurzu, za ktorý platíte. Pri platbách z Českej republiky použite BIC/SWIFT kód Tatrabanky je TATRSKBX a do správy pre prijímateľa uveďte tiež číslo variabilného symbolu.

STORNO:
30€ do 31. 7. 2019
120€ od 1. 8. 2019

PRIHLÁŠKA:
Online prihlášku vyplňte najneskôr do 31. 7. 2019, aby ste si mohli uplatniť zvýhodnenú cenu (viac info v prihláške).

UZÁVIERKA PRIHLÁŠOK:
Uzávierka prihlášok je 15. 8. 2019, no vzhľadom na obmedzený počet účastníkov, môžeme prihlasovanie uzatvoriť kedykoľvek po naplnení kapacity kurzu, preto neváhajte a prihláste sa už dnes.